hague university of applied sciences

Hague University of Applied Sciences - Logo Hague University of Applied Sciences

The Hague University of Applied Sciences je moderná a prestížna vzdelávacia inštitúcia s takmer 26 000 študentmi, z toho 4 000 zo zahraničia z viac ako 140 krajín sveta. Na stupni bakalárskeho a magisterského štúdia sa tu vyučujú študijné odbory zamerané na úspešné uplatnenie v praxi. Najatraktívnejšie študijné odbory s perspektívou medzinárodného uplatnenia sa vyučujú v anglickom jazyku.

Univerzita sídli v centre Haagu v mestskej časti zvanej Laakhaven a  je doslova obklopená vodou, takže vytvára pocit „mesta v meste“. V rozsiahlom kampuse majú študenti k dispozícii najmodernejšie zariadenia: dobre vybavenú knižnicu s 24-hodinovým on-line prístupom, počítačové pracovne, laboratóriá, športové zariadenia a spoločenské priestory. O zahraničných študentov sa stará International Office, na ktorú sa môžu študenti obrátiť s otázkami ohľadom štúdia, ubytovania, možností zahraničnej stáže a ďalších záležitostí.

Den Haag - tretie najväčšie mesto Holandska s pol miliónom obyvateľov a rezidencia vlády a kráľovskej rodiny - je sídlom vyše 150 medzinárodných inštitúcií, medzi nimi napr. Medzinárodného súdneho dvora, Medzinárodného trestného súdu a Europolu. Pracujú tu tisíce zahraničných úradníkov a diplomatov, čomu mesto vďačí za svoju pestrosť a rôznorodosť. Haag spája výhody života v metropole s atmosférou malého mesta. Návštevníci môžu obdivovať historickú architektúru a početné zaujímavosti mesta. Jeho slnečné pláže patria k najvyhľadávanejším turistickým destináciám Beneluxu. Haag leží v blízkosti najväčšieho prístavu Európy (Rotterdam) a dvoch medzinárodných letísk (Amsterdam, Rotterdam).

Bakalársky stupeň

• Stredoškolské štúdium s maturitou
  • Maturita z anglického jazyka B2 na gymnáziu )
    alebo
  • IELTS 6.0 (pri niektorých odboroch sa vyžaduje skóre 6.0 z každej časti)

Magisterský stupeň

• Ukončené bakalárske štúdium
  • 2 roky pracovných skúseností (nevyžaduje sa, aby boli v odbore)
  • IELTS 6.0 (pri niektorých odboroch sa vyžaduje skóre 6.0 z každej časti)

Študovať tu môžete tieto bakalárske programy:
International & European Law (4-ročný program)
European Studies (3- a 4-ročný program)
International Business (3- a 4-ročný program)
International Financial Management and Control (3- a 4-ročný program)
International Communication Management (3-ročný program)
User Experience Design (Multimedia Design, 3-ročný program)
Industrial Design Engineering (3 ročný program)
Process & Food Technology (Chemické inžinierstvo, 3- a 4-ročný program)
International Public Policy and Leadership (4-ročný program)
Safety and Security Management Studies (4-ročný program)
International Sport Management (3-ročný program)

Na magisterskom stupni sa v angličtine vyučujú nasledujúce odbory: Financial Management and Control
International Communication Management
Master of Business Administration
Next Level Engineering - školné dotované vládou (2 530 eur)
Pri master štúdiu je školné medzi 19 700 - 21 999 eur (okrem odboru Next Level Engineering).

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK:

1. máj

Ivan
International Financial Management & Control
Vyborne zariadena, pocitace stale k dispozicii, velka kniznica, dobre jedlo a ucitelia na vysokej urovni. V porovnani so slovenskymi skolami by som povedal väcsia profesionalita ucitelov a modernejsi pristup ( napriklad online ulohami / prezentaciami)
Studium je narocne ale zvladnutelne, presne ako som ocakaval. Ked clovek chce poriadne vzdelanie a ma motivaciu, urcite najde to co hlada.
Ucitelia su velmi zhovievavi a snazia sa pomoct ziakom, niekedy aj cez vikendy. Su v podstate k dispozicii cely pracovny tyzden, ak akurat nemaju hodinu. A naozaj sa snazia pomôct ziakom s ucivom a zodpovedat kazdu polozenu otazku.
Vybavenie skoly je na vysokej urovni, ako student financneho odboru mam moznost pracovat s uctovnickymi programmi, ktore su nam zdarma k dispozicii. S nimi su aj spojene predmety, na ktorych je nam vysvetlene ako na nich robit, aby sme boli pripraveny na skutocnu pracu, pretoze sa v nich robi velmi casto.
Studentsky zivot (v Haagu) je uspokojivy. Skor sa tu organizuju party na bytoch ako vonku, cize je vela moznosti kam ist. Skola tatiez ponuka viacere aktivity ktorych sa studenti mozu zucastnut, takze by si mal kazdy najst svoje.
Ubytovanie je velmi uspokojive, nemam co kritizovat. Byvam na 14tom poschodi, tak mam skvely vyhlad a je tu cez tyzden klud, takze ma clovek cas na studium v ktorukolvek hodinu.
Nie.
Urcite ano, myslim si ze keby som nesiel studovat do Haagu tak by moje studium nebolo pre mna uspokojujuce.
Urcite, bol som v kontakte s dvomi slecnami ktore boli nadmieru ochotne mi poradit s velmi vela vecami. Vedeli naozaj dobre vysvetlovat a odpovedat na otazky.
Ak by niekto siel taktiez do Holandska, tak by som mu urcite odporucil Interstudy. Je to naozaj velka pomoc.
Ondřej
User Experience Design
Prostory univerzity jsou moc hezké. Můj obor je skvělý. Většina učitelů je velmi vstřícná a je vidět snaha výuku neustále zlepšovat.
Zvládám :) I když to zabere dost času, není to nic hrozného.
Většina z nich má skvělý přístup. Pozitivní, vstřícný.
Škola má dobré vybavení, co se týče studijních materiálů, tak knížky jsme si museli kupovat sami. Je vidět, že tedy jsou o něco dražší než v Česku.
Vím, že na škole je studentská asociace, ale té se neúčastním. Na druhou stranu vím, že pořád něco pořadájí, je to vidět na facebooku a na plakátech ve škole.
Mám duwo a jsem spokojený. Mezinárodní atmosféra v celé budově je skvělá.
Ano, pracuji pro Thuisbezorgd (rozvážení jídla na elektrokole). Pracovat a studovat zároveň není úplně jedoduché a na ostatní věci zbývá málo času, ale dá se to.
Rozhodně!
Velmi spokojený :).