Medzinárodné informačné centrum
Viac ako 10 rokov skúseností. Viac ako 2500 úspešných vysokoškolákov

Vysokokolské štúdium na VIA DESIGN

Dánsko

VIA DESIGN

VIA DESIGN známa aj ako TEKO VIA UC je najväčšia vzdelávacia inštitúcia v oblasti módneho dizajnu a manažmentu v celej Škandinávii. Jej história siaha do roku 1968, keď bola založená odborníkmi z práve sa rozvíjajúceho odevného priemyslu. Ako jedna z mála škôl svojho typu, ponúka odbory zamerané na všetky oblasti odevnej produkcie, od dizajnu, cez technologické postupy až po následnú distribúciu. Štúdium je interdisciplinárne a veľký dôraz sa kladie na tímovú spoluprácu nielen v rámci jedného odboru. Na škole spolu študuje vyše 1000 študentov, v kreatívnom prostredí, vytvorenom dánskymi umelcami a s najmodernejším technickým vybavením. Študentom  sú k dispozícii špecializované dielne, kníhkupectvo so študijnými materiálmi, knižnica, Boutique – obchod kde nakúpite všetky materiály potrebné na tvorbu. Študenti majú na základe dohody prístup aj do knižnice TrendStudio, kde sa môžu inšpirovať širokým spektrom módnych časopisov, katalógov o trendoch nadchádzajúcej sezóny.

Kampus sídli v meste Herning na stredozápade Jutlandu asi jeden a pol hodiny vlakom od Aarhusu, druhého najväčšieho mesta Dánska. Vznikol ako centrum obchodu a neskôr aj textilného priemyslu, čo podnietilo vznik odevnej školy Midtjysk Tekstilskole, predchodcu dnešného VIA DESIGN.
Herning je príjemné mesto s rozľahlými parkmi v bezprostrednej blízkosti kampusu ako aj početnými reštauráciami, kaviarňami obchodmi. Mesto ponúka množstvo príležitostí pre kultúrne vyžitie, či už koncerty, divadelné predstavenia alebo inšpiratívne návštevy v miestnych múzeách.

Študovať tu môžete tieto AP a bakalárske programy:

AP Design - Fashion
AP Pattern Design
AP Purchasing Management
AP Retail Design & Management - Fashion and Furniture
AP Branding & Marketing Management - Fashion and Furniture

BA Branding & Marketing Management (top-up)
BA Design - Fashion (top-up)
BA Entrepreneurship (top-up)
BA Pattern Design (top-up)
BA Purchasing Management – Fashion (top-up)
BA Retail Design – Fashion & Furniture (top-up)
BA Retail Management – Fashion and Furniture (top-up)
BA Communication and Media Strategy (top-up)

BA Materials Science and Product Design (full degree)